100×200 mm kortti toimii niin 1 kuin 2 -puoleisenakin.
Materiaalina käytämme laadukasta 300 grammaista mattamateriaalia.
Kortit viimeistellään leikkaamalla ne 100 x 200 mm kokoon.
Materiaalien ympäristösertifikaatit
Alkaen: 0,00 € alv 0%
ipress finland Hämeentie 155 C 39, 4krs 00560 Helsinki Finland
Taitettu A5-korttikoko tarjoaa enemmän tilaa kuville ja teksteille. Avattuna A5-kokoinen kortti toimii kutsujen ja tervehdysten lisäksi myös tapahtumissa ja juhlissa tarvittavissa materiaaleissa. Painetun A5-kortin postitus käy kätevästi C5-kokoississa kirjekuorissa.
Neliönmuotoinen painettu kortti erottuu aina edukseen. Moneen käyttötarkoitukseen sopiva keskeltä taitettu kortti on tyylikäs valinta vaikka kaikkiin juhlan tai tapahtuman yhteydessä tarvittaviin materiaaleihin kutsukorteista paikka-, menu-, ohjelma- ja kiitoskortteihin. Muista myös neliökuoret kutsuille!
Valkaisemattomalle 350 grammaiselle Kraft-kartongille painetut kutsut ja kortit näyttävät erityisen tyylikkäiltä mustalla värillä painettuna. Käyttökohteina tuotekortit, kutsukortit ja monet muut eko-henkiset tuotteet.
Monipuolinen korttikoko sopii niin tervehdysten, onnitteluiden, kutsukorttien kuin kiitoskorttien painatukseen. Painettujen A6-korttien postitus käy kätevästi C6-kokoisissa kirjekuorissa, joihin voimme tulostaa postitusta varten myös vastaanottajan osoitetiedot ja postimaksumerkinnän.